Bir havayolu şirketinin tescilinin kayıtlı olduğu ülkeden başka bir üye ülkeye yük ve/veya yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Bir havayolu şirketinin tescilinin kayıtlı olduğu ülkeye uğrayarak diğer iki üye ülke arasında yük ve/veya yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Bir havayolu şirketinin üye ülkelerin hava sahalarından üst geçiş gerçekleştirmesi hakkı veya imtiyazıdır. (İniş gerçekleştirmeden)
Bir havayolu şirketinin tescilinin kayıtlı olduğu ülkede başlamayan ya da sonlanmayan bir seferinde, diğer bir üye ülkenin iç hatlarında yük ve yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Bir havayolu şirketinin üye diğer bir ülkeden tescilinin kayıtlı olduğu ülkeye yük ve/veya yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Bir havayolu şirketinin tescilinin kayıtlı olduğu ülkede başlayan ya da sonlanan bir seferinde, diğer iki üye ülke arasında yük ve yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Teknik iniş gerçekleştirme hakkı veya imtiyazıdır.
Bir havayolu şirketinin tescilinin kayıtlı olduğu ülkede başlayan ya da sonlanan bir seferinde, diğer bir üye ülkenin iç hatlarında yük ve yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Bir havayolu şirketinin tescilinin kayıtlı olduğu ülkede başlamayan ya da sonlanmayan bir seferinde, diğer iki üye ülke arasında yük ve yolcu taşıması hakkı veya imtiyazıdır.
Havacılık trafik hakları/imtiyazları üye ülkeler tarafından hangi yöntemle uygulanmaktadır.

Hava Trafik Hakları/İmtiyazları konusunda eksper gibisin!

Havacı olduğun belli! Bütün yanıtlar doğru! Tebrikler kaptanım!


pilots-test.com tarafından hazırlanan bütün testler tamamen eğlence amacıyla hazırlanmıştır. pilots-test.com soruların doğruluğunu ya da test sonuçlarının güvenilirliğini hiçbir test için garanti etmez.


2015-2017 by pilot-tests

Gizlilik Politikası